Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2017r

 

Par. św. Michała Archanioła w Dębnie

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.

– Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę,

–  Święto św. Macieja, apostoła

– Rocznica I Komunii św. dla 10 dzieci w naszej Parafii,

– Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.00

 1. Kalendarz liturgiczny:

Pn. 15.05         – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy,

Wt. 16.05         – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, gł. patrona Polski,

Pt. 19.05          – trzeci piątek miesiąca,

W czwartek Msza św. wyjątkowo rano o godz. 7.00, a nabożeństwo majowe bez Mszy św. wieczorem o 18.00. Jest to 26. rocznica święceń kapłańskich moich i ks. Józefa Milana i dlatego spotykamy się wieczorem tego dnia, by wspólnie, z całym rocznikiem, dziękować Bogu za dar powołania kapłańskiego.

 1. Spotkania:

– w poniedziałek po nabożeństwie majowym zapraszam scholę,

– w piątek po nabożeństwie majowym kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów

gimnazjum,

 1. W niedzielę 21 maja będziemy gościć kleryków Seminarium Duchownego w Krakowie. Będą się z nami modlić o powołania kapłańskie i zakonne, podzielą się świadectwem swego powołania i słowem Bożym.

Dodatkowo zapraszam na spotkanie z klerykami młodzież naszej parafii poza Mszą św., czyli na godz. 10.00 do kaplicy. Bardzo proszę młodzież szkół średnich i gimnazjum. Mogą też przyjść młodsi z klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej. Górnej granicy wiekowej nie ma, ale raczej chodzi o młodzież.

 1. Dziękuję róży zelatorki Anny Rusnak za dzisiejsze prowadzenie modlitwy. W najbliższą niedzielę o prowadzenie modlitwy proszę różę zelatorki Heleny Rusnak.
 2. 13 maj – rozpoczęliśmy peregrynację różańca w 100. rocznicę objawień fatimskich i 20. rocznicę modlitwy różańcowej ze św. Janem Pawłem II w Ludźmierzu. Jeśli ktoś będzie miał takie życzenie, będzie mógł także zabrać w kolejne dni różaniec do domu. Zabierać będziemy po Mszy św. wieczornej, a przyniesiemy następnego dnia na Mszę św. Na ołtarzu Matki Bożej jest lista, gdzie chętni mogą wpisać się na kolejne dni.
 3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dla p. Anny Dziubek z córką z Łopusznej po pożarze, który zniszczył im wewnętrzną część domu.
 4. Prasa katolicka jest przed ołtarzem Matki Bożej.
 5. Podziękowania:
  • Rodzicom dzieci I Komunijnych – za sprzątanie i dekorację w kościele, a także za „dar ołtarza”, czyli kustodię, która będzie służyła do przechowywania Hostii konsekrowanej w tabernakulum w kaplicy.
  • Paniom, które umyły kostkę wkoło kaplicy i plebanii oraz posadziły kwiaty przed kapliczkami Matki Bożej. Szczegółowiej jest na tablicy ogłoszeń na ten temat.
 6. Ogłoszenia z diecezji, zaproszenia do udziału:
  • Marsz dla życia i rodziny w Krakowie w niedzielę 21 maja o godz. 10.00.
  • Kalwaryjska Noc Uwielbienia z 19 na 20 maja „z bratem i ojcem”. Reszta na plakatach.

 

Ks. Tadeusz Skupień – proboszcz