01.09.2019r. – ogłoszenia duszpasterskie

 1. XXII Niedziela zwykła. – wspomnienie św. Bronisławy, – Na mocy postanowienia papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony, – W Ludźmierzu Dożynki Podhalańskie, – Bóg zapłać za przygotowanie w ubiegłą niedzielę Dożynek Parafialnych: starostom, Związkowi Podhalan z Kołem Gospodyń i tym wszystkim, którzy przynieśli zboże, pracowali przy wieńcu dożynkowym, którzy przynieśli produkty do darów ofiarnych. Bóg zapłać tym, którzy siebie przystroili w góralskie ubranie. – pierwsza niedziela miesiąca, jednak adorację Najświętszego Sakramentu i procesję wokół kościoła przeniesiemy na niedzielę 8 września, ponieważ w naszej Parafii gościmy dziś księdza Janusza Bolę ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów z Zakopanego, z Antałówki, który zbiera ofiary na budowany tam nowy kościół.
 2. Msze św. wieczorne od jutra o godz. 18.00.
 • Wt. 03.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
 • Czw. 05.09 – I czwartek miesiąca,
 • Pt. 06.09 – I piątek miesiąca,
   – do chorych w domach z Komunią św. pojadę w piątek od godz. 15.00.
  1. Sb. 07.09 – I sobota miesiąca, – nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 17.30.
  2. Nd. 08.09 – święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej,
    – odpust w Harklowej, – Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, rozpoczęcie o godz. 9.00 drogą krzyżową „U Piłata”, – Zapraszam też na Mszę św. na polanie Kopieniec w Tatrach. Msza św. o godz. 11.00. Podejść trzeba niecałe 3 km, łagodnym szlakiem. Tatrzańska sceneria, góralska oprawa. Zapraszam. Wystarczy wyjechać o godz. 9.00. Można się zabrać ze mną. Po Mszy św. są ogniska zapalone, więc można kiełbaski przypiec i pośpiewać. Można zabrać też dzieci.
   1. Jutro rozpoczęcie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży. Zapraszam na Mszę św. na godz. 8.30 nie tylko wszystkich uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. Najmłodszych zachęcam z plecakami i przyborami szkolnymi, które zostaną pobłogosławione na koniec Mszy św. Następnie będzie przejście do szkoły i tam o godz. 9.30 uroczyste rozpoczęcie zajęć szkolnych akademią.
   2. Młodzież szkól średnich zapraszam na Mszę św. jutro wieczorem, aby z Bogiem rozpoczęli nowy rok szkolny.
   3. W dniu 8 lip ca 2019r. Tragicznemu wypadkowi uległ mieszkaniec Knurowa Andrzej Walasik, ponosząc śmierć na miejscu. Pozostawił żonę z czwórką małych dzieci, najmłodsze ma dwa lata. Opiekował się również obłożnie chorą matką. Rodzina potrzebuje pomocy, żeby dokończyć remont starego, drewnianego domu. 8 września, czyli za tydzień, w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka na wsparcie finansowe rodziny.
   4. Dziękuję Róży Heleny Rusnak za dzisiejsze prowadzenie modlitwy różańcowej przed sumą, w najbliższą niedzielę prosimy Różę Anny Głodek.