27.09.2020r. – ogłoszenia duszpasterskie

  1. 26 NIEDZIELA ZWYKŁA. – Dzień Migrantów i Uchodźców. Przy bramkach wejściowych ministranci zbierają do puszek ofiary na pomoc w obozach na wyspach Lesbos, na Malcie i innych będących w bardzo trudnej sytuacji humanitarnej. – Uroczystości Odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Suma o godz. 11.30. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarza, kwiaty do ołtarzy, za udekorowanie kościoła i wokół kościoła, odświeżenie przy tej okazji kaplicy mieszkańcom ulicy Długiej od numeru 51 do 95, z domów przyległych z ul. Nowotarskiej i ul. Polnej oraz Leśnej. Lista sprzątających i ofiarodawców jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Dziękuję za włączenie się w samą procesję odpustową: młodzieży i kobietom do feretronów, kobietom ze świecami, mężczyznom do chorągwi i baldachimu, Związkowi Podhalan i Strażakom ze sztandarami, p. kościelnemu Franciszkowi Wnenczakowi, Służbie liturgicznej – ministrantom i lektorom, scholi, śpiewającym dziewczynkom i kobietom, p. Marii Wróbel, muzykantom góralskim, wszystkim za pobożny i aktywny udział. Bóg zapłać kapłanom przybyłym z Dekanatu za obecność i włączenie się w modlitwę. Ks. rodakowi prałatowi Władysławowi Zązlowi, a także Księdzu Sumiście: ks. kan. Mariuszowi Dziubie – proboszczowi Parafii Tatrzańskiej pw. Krzyża Świętego w Zakopanem – za przewodniczenie Liturgii i wygłoszone Słowo Boże.
  2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – 28 wrzesień – wspomnienie św. Wacława, męczennika, wtorek – 29 wrzesień – w całym Kościele święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, W NASZEJ PARAFII – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA KOŚCIOŁA I PARAFII – ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – właśnie w tym dniu możemy zyskiwać łaskę odpustu zupełnego. Będzie to także dzień pogrzebu wieloletniego duszpasterza i Proboszcza w Dębnie – Ks. Prałata Władysława Janczego. Jego ciało dziś i jutro spoczywa w sali przedpogrzebowej w Maniowach, we wtorek od rana można będzie modlić się przy trumnie z jego ciałem w naszej kaplicy. Jutro importa, czyli Msza św. w Maniowach o godz. 15.00. Pogrzeb w Dębnie we wtorek: o godz. 13.00 przeniesienie ciała do kościoła i Msza św. w naszym kościele. Wolą Zmarłego było, aby nie przynosić kwiatów i wieńców, natomiast pieniądze, które miałyby być wydane na kwiaty, przesłać na Radio Maryja i TV TRWAM, których Ks. Prałat często i chętnie słuchał. W związku z tym będzie tylko jeden wspólny wieniec od wszystkich Dębnian. Dla ułatwienia składania ofiar zgodnie z wolą Zmarłego, będzie przed kościołem stał ministrant z puszką i będzie można tam wrzucić ofiarę na Radio Maryja i TV TRWAM. Ks. Prałat ok. połowę tu obecnych ochrzcił, podobnie wielu z was przygotowywał do Komunii św. i innych sakramentów – najpiękniejszym, najwartościowszym więc darem dla Niego będzie przyjęcie Komunii św. w Jego intencji. środa – 30 wrzesień – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, czwartek – 1 październik – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, – I czwartek miesiąca, piątek – 2 październik – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, I piątek miesiąca, spowiedź we czwartek i w piątek od godz. 17.00. sobota – 3 październik – I sobota miesiąca, odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. niedziela – 4 październik – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.
  3. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17.30, w niedziele o 15.00. W czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca świętego, za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.
  4. Parafia Dębno bierze udział w Różańcu „Jerycho” w Ludźmierzu 4 października, tj. w niedzielę za tydzień, w godz. od 16.00 do 20.00. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  5. W poniedziałek zbiórka ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
  6. W sobotę próba śpiewu po Mszy św. wieczornej.
  7. Dziękuję Róży Heleny Leśnej za dzisiejsze prowadzenie modlitwy różańcowej przed sumą. Za tydzień w niedzielę prosimy Różę młodzieżową Pawła Gurosia. Ks. Tadeusz Skupień