Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 29.10.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych

Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza

Dziękuję za prowadzenie modlitwy różańcowej Róży Anny Rusnak, w środę prosimy o prowadzenie różańca Różę Heleny Rusnak, a w przyszłą niedzielę Różę Anny Głodek.

We wtorek okazja do spowiedzi od godz. 1645. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

W środę Msze św. będą o godz. 1000 w kościele i o godz. 1300 na cmentarzu. Po Mszy św. na cmentarzu procesja z wypominkami i Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz poświęcenie grobów. O godz. 1630 Różaniec za zmarłych prowadzony przez młodzież.

W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o godz. 700, 900 i 1800. Od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. modlić się będziemy za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych wraz Koronką do Miłosierdzia Bożego. 

Przez pierwszych 8 dni listopada mamy możliwość uzyskania odpustu za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach papieża). Należy też wzbudzić wolę wolności od każdego grzechu.

W I czwartek miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań szczególnie z naszej parafii.

W piątek I miesiąca wyjazd do chorych o godz. 800. Od godz. 1715 okazja do spowiedzi. Po Mszy św. odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie scholi.

W I sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 1700 okazja do spowiedzi. O godz. 1730 różaniec wynagradzający, po nim kwadrans adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie  Msza św. wynagradzająca.

W naszej parafii w zeszłą niedzielę uczestniczyło we Mszy św. 318 osób – 125 mężczyzn i 193 kobiety. Komunię świętą przyjęło 97 osób – 28 mężczyzn i 69 kobiet.

 Codziennie możemy składać na wypominki roczne i jednorazowe. Są przygotowane parafialne kartki na ołtarzu Matki Bożej. W intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę 15 minut przed Mszami św., a od stycznia 2024 r. co miesiąc w trzeci piątek miesiąca odprawiana będzie w intencji zmarłych Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia Bożego. W wypominkach jednorazowych modlić się będziemy w pierwszych dniach listopada pół godziny przed Mszą św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia Bożego.